Zaplanuj swój 2025 rok – kalendarz dni wolnych i długich weekendów

Przygotowaliśmy dla entuzjastów wypoczynku podczas długich weekendów kalendarz dni wolnych od pracy na 2025 rok. Sprawdź, jakie terminy warto wybrać na urlop, by złagodzić stres i zaplanować z dużym wyprzedzeniem przykładowo wolne dni przed Świętami Wielkanocnymi czy podczas czerwcowej przerwy. Przez cały nadchodzący rok będzie wiele takich możliwości!

Również w 2025 roku, podobnie jak w latach poprzednich, czeka nas gwarantowane ustawowo 13 dni świątecznych, kiedy praca nie jest wymagana. Dwa z tych świąt wypadają w sobotę, dwa w niedzielę, a reszta – dziewięć dni – przypada na dni robocze, od poniedziałku do piątku. Jeżeli dołączymy do tego weekendy, otrzymamy łącznie 115 dni odpoczynku od pracy.

Zobacz, kiedy obchodzimy najważniejsze święta w 2025 roku i kiedy warto zarezerwować sobie urlop, aby wykorzystać okazję do długiego weekendu! Z myślą o twoim komforcie zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu, aby po wyczerpującym 2024 roku mógł pozwolić sobie na chwilę odpoczynku od codziennej rutyny i zregenerować siły.

Szczegółowy wykaz dni wolnych w 2025 roku jest następujący:

1 stycznia (środa) – Nowy Rok,

6 stycznia (poniedziałek) – święto Trzech Króli,

20 kwietnia (niedziela) – Wielkanoc,

21 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny,

1 maja (czwartek) – Święto Pracy,

3 maja (sobota) – Święto Narodowe Trzeciego Maja,

8 czerwca (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego, inaczej pierwszy dzień Zielonych Świątek,

19 czerwca (czwartek) – Boże Ciało,

15 sierpnia (piątek) – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego,

1 listopada (sobota) – Wszystkich Świętych,

11 listopada (wtorek) – Narodowe Święto Niepodległości,

25 grudnia (czwartek) – Boże Narodzenie I dzień,

26 grudnia (piątek) – Boże Narodzenie II dzień.

Dni te są ustanowione jako wolne od pracy na podstawie Ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy z późniejszymi poprawkami (Dz. U. z 1951r., 4, poz.28, z późn. zm.).